БЕЛ
Уваход   Рэгістрацыя
Бабруйск

Розроблено систему надшвидкої передачі даних
Аўтар : svn_dnepr
Праглядаў: 40911
23.05.2011 15:51:10
Один лазерний промінь зможе передавати до 26 терабіт в секунду. Це як всю Бібліотеку Конгресу США закачати за 10 секунд.
Розроблено систему надшвидкої передачі даних
В основі нової надшвидкісний технології лежить ефект так званих «швидких перетворень Фур'є». Вона дозволяє упакувати в один промінь більше 300 різних кольорів, кожен з яких кодує власний потік інформації.
Раніше існували оптичні технології також дозволяли передавати дані на пристойних швидкостях. Але для цього розробники просто додавали ще один або кілька променів. Перш ніколи інженери не створювали різних довжин хвиль усередині одного променя.
Однією з основних технологій, реалізованих у новинці є поділ лучачи на кілька подпотоков, кожен з яких відповідає за свої дані. Сам промінь, при цьому, не дробиться на декілька променів. Правда, для того, щоб працювати з таким хитромудрим лучем, потрібно передавач і приймач особливої, і досить складною, конструкції. Вони повинні бути в змозі одночасно створювати і зчитувати до 300 світлових потоків разом.
Вольфганг Фройде, фізик з Інституту технологій в німецькому місті Карлсруе, каже, що теоретично їх технологія має ще дуже великий запас масштабування і впирається лише в чутливість лазерних ресиверів. «У лабораторних умови ми вже випробували технологію передачі даних зі швидкістю до 100 терабіт в секунду», - говорить він.
Фізик каже, що у їх технології є й ще одна серйозна перевага - енергоефективність. «Уявіть, що у вас є 300 окремих лазерних променів, що передають дані, або ж один промінь з 300 спектрами. У першому випадку вам потрібно в 300 разів більше електроенергії », - говорить він.
Нагадаємо, що експерименти з передачею даних проходять по всьому світу. Так, в компанії NEC встановили рекорд: 101,7 терабіт в секунду. Цю ж технологію опробивать і в США, де по тонкому оптичному кабелю досягли такої ж швидкості. А в Європі розробляють новий протокол, який би поліпшив якість передачі даних.

Іншыя артыкулы
Google запусціў сэрвіс пошуку авіябілетаў
Google дапаможа вызначыць найбольш выгаднае пропозиию трансферу для авіяпадарожжаў.
Запушчаны каталог сайтаў па гарадах
Цяпер вы можаце размяшчаць інфармацыю аб сваіх сайтах тым самым павышаць іх рэйтынг
Apple таемна абнавіла лінейку наўтбукаў MacBook Pro
Новыя MacBook Pro па дызайне будуць нагадваць тонкія наўтбукі MacBook Air.
аб'явы
геаграфія супрацоўніцтва
сайты
прадпрыемства
кантакты

Web Site Hit Counters
copyright © 2011-2016 opti.design

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /home/optmedia/get-info-belarus.net/www/footer.php on line 149